Gjendet një trup i pajetë në Matkë.

Një trup i një njeriu është gjetur në afërsi të Matkës së Epërme, në rrugën për Kozjak.

Nga MPB thonë se më 15.05.2020 rreth orës 19:00, policia në Matkën e Epërme, afër shkëmbinjve, gjetën një kufomë njerëzore.Në vendin e ngjarjes ekspertizë kanë kryer ekipet e SPB Shkup.

Nuk ka asnjë informacion se i kujt është trupi i pajetë, ndërsa për më shumë informacione priten të jepen gjatë ditës.

BurimiTetovaSot
Artikulli paraprakRajoni harmonizon protokollet për hapjen e kufijve.
Artikulli tjetërFilipçe: SPQ “8 Shtatori” për një javë do t’i hap ambulanca dhe do të funksionojë normalisht.