E martë, 16 Prill, 2024
spot_img

GAZETARI I THE GUARDIAN: PERSONI I VRARË NGA POLICIA MBANTE RRIP SHPËRTHYES

- Advertisement -spot_img

Një sulm terrorist ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vjenë të Austrisë. Deri tash është raportuar se së paku dy persona janë vrarë, ndërsa Spitali i qytetit të Vjenës thotë 15 persona të plagosur kanë kërkuar trajtim mjekësor.

Njëri nga persona e vdekur mbeti i vrarë pasi u qëllua nga forcat e rendit

Gazetari i ‘The Guardian’ Philip Oltermann, raporton se personi që u vra nga Policia e Austrisë mbante një rrip shpërthyes dhe një qese të mbushur me sasi municioni.

“Disa “autorë të sulmit” që besohet të jenë akoma të lirë. Duke cituar burime qeveritare, reporteri i ORF transmeton se personi i armatosur i qëlluar jashtë Kishës së St Ruper mbante një rrip shpërthyes dhe një qese të mbushur me një sasi të madhe municioni.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,250AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,250AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img