E mërkurë, 24 Prill, 2024
spot_img

Filloi kongresi i jashtëzakonshëm i ASH-së krahu i Selës

- Advertisement -spot_img

Zhvillimet e fundit politike në taborin shqiptar kanë ndikuar edhe në përçarjen e Aleancës për Shqiptarët.

Arben Taravari ju bashkua opozitës shqiptare ndërsa Ziadin Sela dhe përkrahësit e tij të cilët janë 6 deputet kanë vendosur që në zgjedhje të shkojnë të vetëm.

Ky ishte shkaku kryesor që ndau rrugët e Taravarit dhe Selës.

Siç kishte paralajmruar Sela në mbledhjen e fundit të kuvendit të partisë që me 18 shkurt do të mbahet kuvendi i jashtëzakonshëm grupi i Taravari të premten mbajti kongresin paralel.

Se çka do të vendoset në kuvendin e sotshëm dhe kujt do ti mbetet partia do të vendos gjykata.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img