E shtunë, 22 Qershor, 2024
spot_img

Filipçe: Nuk lejohet organizimi i dasmave në ambiente të mbyllura

- Advertisement -spot_img

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në një konferencë për shtyp me drejtorin e Institutit të Shëndetit Publik, Shaban Memeti, duke folur për gjendjen e pandemisë në vendin tonë, pohoi se ende jemi larg për të organizuar dasma në ambiente të mbyllura me shumë persona.

“Komunikimet që i kemi me Komisionin e Sëmundjeve Infektive tregojnë se jemi ende larg për manifestime në ambiente të mbyllura me shumë persona. Sërish do të kemi mbledhje me KSI-në dhe do të diskutojmë për këtë çështje, por për momentin nuk lejohen”, u shpreh Filipçe.  Filipçe potencoi edhe një herë se rregullat aktuale lejojnë organizimin e dasmave deri në 1 000 persona në ambiente vetëm të hapur.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img