E shtunë, 22 Qershor, 2024
spot_img

Filipçe: Në spitalin e Kumanovës është bërë testimi i 210 të punësuarve.

- Advertisement -spot_img

Gjatë vizitës së sotme në Kumanovë, Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, deklaroi se në ditët e fundit ka një numër të shtuar të pacientëve të diagnostikuar në qytet, por që stafi i spitalit është në nivel dhe kryerjes së detyrave të tyre.

Ai gjithashtu theksoi se ekziston një pjesë e caktuar e punonjësve shëndetësorë që janë të sëmurë.

“Sot në spitalin e Kumanovës kemi kryer testimin e 210 punonjësve. Ata janë të ashtuquajturat testet serologjike për shkak të gjendjes specifike të një përqindje të caktuar të punonjësve të infektuar. Deri më tani, është treguar se nuk ka punonjës që mund të jenë të sëmurë ose të kenë një formë të butë të sëmundjes”, tha ai./Telegrafi/

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img