E mërkurë, 24 Prill, 2024
spot_img

Filipçe: Ndalohet grupimi i më shumë se katër personave

- Advertisement -spot_img

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se gjatë ditës së djeshme me propozim të autoriteteve shëndetësore, qeveria ka miratuar masën e re ku ndalohet grupimi i më shumë se katër personave brenda edhe gjatë ditës.

“Dje kemi propozuar edhe disa masa, të cilat qeveria i pranoi, kjo është restrikcioni për grupim të më shumë se katër personave, gjatë natës dhe ditës, normalisht me përjashtime, si ngjarje dhe vende ku ka protokolle”, pohoi ministri Filipçe.

I pyetur nëse po mendojnë për vendosjen e orës policore gjatë vikendit ministri Filipçe tha se për momentin nuk ka një propozim të tillë nga autoritetet shëndetësore.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,260AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img