E enjte, 18 Korrik, 2024
spot_img

Festë e veçantë në Drogomisht të Kërçovës

- Advertisement -spot_img

Në fshatin Drogomisht të Kërçovës familja Zeneli kishte pregaditut një festë të veçantë me rastin e 100 vjetorit të familjarit të tyre Zenel Zeneli.

Xhaka Zenel me rastin e ditëlindjes së tij kishte ftuar të gjith familjarët, faresin, miqt dhe bashkëfshatarët ku në mënyrë simbolike gjuajti me pushkë ku edhe e bëri të hapur festën e madhe.

Bashkëfshatarët kishin prrgaditur një suprizë ku me zurle dhe tupana, këngë e valle vizituar plakun dhe i uruan shëndet.

Vlenë të theksohen se fshati ishte i rethuar me bilborde të Xhakës Zenel.

Më poshtë ju sjellim video materialin e përgaditur nga Tv Uskana

https://facebook.com/story.php?story_fbid=861327926002414&id=100063756420645&mibextid=HSR2mg

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img