E enjte, 18 Korrik, 2024
spot_img

Dorëzohet Taravari: LSDM dhe BDI do ta bëjnë qeverinë

- Advertisement -spot_img

LSDM dhe Bashkimi Demokratik po bëjnë teatër para se ta arrijnë marrëveshjen për formimin e qeverisë së re, e cila do të ketë një shumicë me 62 deputetë bashkë me PDSH-në, thotë sekretari gjeneral i Aleancë për Shqiptarët, Arben Taravari.

“Nuk besoj se LSDM ka përkrahje nga ndonjë deputet i VMRO-së ose i ndonjë partie tjetër, kështu që qeveria do të ketë shumicë jostabile. Ne nuk kemi çka kërkojmë në një qeveri të tillë, me Bashkimin Demokratik në vetëm mund të komprometohemi. Jam shumë skeptik se me ata mund të bëhen reforma, është sikur me krimine’lët të luf’tosh kundër krimine’lëve” – thotë Taravari në Alfa.

Ai shton se bashkëpunimi me Alternativën e Afrim Gashit është e fortë dhe paralajmëron e prej tani bisedojnë për zgjedhjet lokale.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img