E enjte, 18 Korrik, 2024
spot_img

Dimri i ftohtë po vjen në Ballkan!

- Advertisement -spot_img


Autostrada përmes Serbisë nga Beogradi deri në kufirin me Kroacinë është plotësisht nën mbulesë bore, ka bërë të ditur sinoptikani Slavço Poposki, i cili nga sonte paralajmëron një dimër të vërtetë me borë dhe temperatura deri në -10

I ftohti ende po vjen në Ballkan, sonte po arrin edhe në Maqedoni!
Mjete të përmbysura, kamionë, njerëz jashtë veturave, kjo është pamja e sotme nga autostrada që të çon nga Beogradi në Kroaci.
-Nga nesër do të na ndjekë i ftohtë i thatë, ndërsa në mëngjes temperaturat do të zbresin deri në -10 gradë në disa vende. Gjatë ditës mbetet shumë i ftohtë me temperatura që do të mbeten rreth ose pak mbi zero në shumë vende. Në disa vende do të qëndrojnë nën zero.
Edhe në Shkup presim të bie borë, veçanërisht në zonat më të larta të luginës dhe malet përreth. E gjithë kjo do të shoqërohet me erë veriore e cila herë pas here do të shtohet me intensitet.
Para nesh është një periudhë dukshëm më e ftohtë dhe një dimër i vërtetë, ndërsa nga e shtuna presim ftohje edhe më të madhe, shkruan Slavço Poposki transmeton Gurra.mk

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,340AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img