E shtunë, 22 Qershor, 2024
spot_img

Cikalleshi në Konyaspor

- Advertisement -spot_img

Sokol Cikalleshi është lojtari më i ri i Konyaspor në Turqi . Zyrtarizimi ka ardhur vetëm pak momente më parë. Sulmuesi shqiptar shihet si profili i duhur për të zgjidhur hallet e repartit të avancuar. Siç bëhet me dije nga media turke Pusulahaber, radhën e ka firma.

30 vjeçari i lindur në Kavajë ka një CV të pasur, teksa ka luajtur për ekipe si Goztepe, Osmanlispor apo edhe RNK Split. Cikalleshi ka dhënë një kontribut të rëndësishëm edhe në Kombëtaren kuqezi, teksa është treguar shpehherë vendimtar.

Konyaspor mbetet një ekip i madh në Turqi dhe mekrato e bërë ka qënë në nivelin e duhur.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,320AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img