Besimtarët musliman do ta falim Namazin e Fitër Bajramit

Sipas informacioneve jozyrtare që qarkullojnë nëpër media vikendi i ardhshëm mendohet të futet në orë policore kjo që bën të pamundur për të festuar festën e fitër bajramit.

Bashkësia islame e Republikës së Maqedonisë së Veriut më 18 maj, ka nisur një kërkesë zyrtare deri tek Qeveria e RMV.

Më poshtë ju sjellim kërkesën zyrtare drejtuar qeverisë së Maqedonisë së Veriut.

Artikulli paraprakAli Ahmeti faleminderon mjekët dhe policët (Video)
Artikulli tjetërBFI me rekomandime për Fitër Bajramin