E mërkurë, 21 Shkurt, 2024
spot_img

45 vjet burg për ish ushtarët e ISIS-it nga Maqedonia e Veriut

- Advertisement -spot_img

Gjykata Penale në Shkup ka dënuar me 6 vjet burg, gjashtë shtetasit maqedonas të cilët ishin pjesë e formacioneve ushtarake të ISIS-it, ndërsa njëri prej të akuzuarve u dënua me dënim prej 9 viteve burg, pasi që mbi të rëndon edhe vepra “organizatë terroriste”.

Bëhet fjalë për Elmedin Osmanin, Ahmed Xhengis, Orhan Zhupanin, Bunjamin Feto, Safet Ramadanin, Ibrahim Shabanin dhe Almir Mirtovskin të cilët seancën e kaluar kishin pranuar akuzën për “Pjesëmarrje në ushtri të huaj, formacionet paraushtarake ose parapolicore dhe organizata terroriste”

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,220AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,220AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img