E diel, 14 Korrik, 2024
spot_img

29 raste të reja, gjithsej 599 të infektuar me coronavirus në Maqedoni.

- Advertisement -spot_img

Ministria e Shëndetësisë informon se në Klinikën Infektive në Shkup kanë ndërruar jetë katër pacientë të infektuar me coronavirus. Një nga Kumanova, një nga Struga, një nga Tetova dhe një nga Shtipi. Në Kumanovë ka ndërruar jetë edhe një pacientë në shtëpi.

Nga MSH informojnë se në 24 orët e fundit janë regjistruar 29 rastet të reja me Covid-19. Sipas qyteteve 15 janë në Shkup, 7 në Kumanovë, 1 në Prilep, 3 në Strugë dhe 3 në Koçan.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 599 persona.

Sipas qyteteve më shumë ka në:

Shkup – 254
Kumanovë – 128
Dibër – 49
Shtip – 20
Prilep – 34
Tetovë – 29
Strugë – 28
Veles – 10
Manastir – 6
Ohër –3
Kavadar – 2
Gostivar – 4
Gjevgjeli – 4
Strumicë – 2
Kriva Pallankë – 3
Radovish – 4
Krushevë – 2
Koçani – 17.

Gjatë natës së kaluar janë bërë 386 testime.

- Advertisement -spot_img

Artikuj të ngjashëm

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img

Latest Articles

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img

NA NDIQNI

7,235FansaPëlqeje
6,282NdjekësitNdjek
3,330AbonentëAbonohu
- Advertisement -spot_img