E mërkurë, 5 Maj, 2021
Fillimi Etiketimet USA

Etiketim: USA

Në Nju Jork, 630 njerëz vdiqën nga coronavirusi brenda një dite...

Vetëm në një ditë, 630 njerëz vdiqën në shtetin amerikan të Nju Jorkut, konfirmoi guvernatori Andrew Cuomo në një konferencë për shtyp.

Një foshnje ndërron jetë nga coronavirusi në SHBA, besohet të jetë...

Një foshnje gjashtë javore ka ndërruar jetë nga coronavirusi, ndërsa besohet të jetë viktima më e re në SHBA.

Numri i të infektuarve nga coronavirusi në SHBA arrin në 200,000.

SHBA ka raportuar më shumë se 200,000 raste nga coronavirusi, në bazë të shifrave të fundit nga Universiteti John Hopkins.

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave autorizon përdorimin e chloroquine dhe...

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) ka aprovuar përdorimin e dy ilaçeve kundër malaries për të trajtuar pacientët e infektuar nga...

Trump: Nëse numri i të vdekurve nga coronavirusi ‘ndalet’ deri në...

Presidenti amerikan Donald Trump tha të dielën se do ta konsideronte atë një “punë shumë të mirë” nëse administrata e tij arrin...

MOST POPULAR

HOT NEWS