E hënë, 2 Gusht, 2021
Fillimi Etiketimet Kosova

Etiketim: Kosova

Lajme te ndryshme nga Kosova

Pesë raste të reja me Covid-19 në Kosovë – shkon në...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid-19, duke çuar në...

Thaçi: Situata e krijuar në veri, rezultat i neglizhencës dhe papërgjegjshmërisë...

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka kritikuar Qeverinë për situatën e krijuar në komunat e veriut të Kosovës. Përmes...

Kurti emëron Liza Gashin zëvendësministre në detyrë në MPJD.

Kryeministri në detyrë Kurti, ka emëruar Liza Gashin zëvendësministre në detyrë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Autoriteti i Konkurrencës: Qeveria krijoi monopol në shërbimet telekomunikuese.

Autoriteti Kosovar i Konkurrencës ka thënë se vendimi i Qeverisë së Kosovës i datës 02.04.2020 nr. 05/21 me të cilin përjashton Ligjin...

Kurti i shkruan Javier Solanas pas infektimit me coronavirus: Asnjëherë nuk...

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti i ka shkruar letër ish-Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-s, Javier Solana, i cili tash e një muaj...

OBSH: Kosova të ndërmarrë hapa të shpejtë, situata me coronavirusin mund...

Drejtori ekzekutiv i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Michael Ryan, ka kërkuar nga shteti i Kosovës që të bëhet gati sa më shpejt...

Kastrati: 11 persona nga Kamenica kanë rezultuar pozitivë, qëndroni në shtëpi.

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati përmes një postimi në Facebook ka bërë të ditur se 11 persona të kësaj komunë...

10 pacientë të shëruar nga COVID-19, sot 13 raste të reja...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se pas testimeve të kryera sot edhe 13 person kanë rezultuar pozitivë...

Flet bashkëshortja e Besnik Osmanit i cili rezulton i zhdukur qe...

Besnik Osmani i lindur më 12.05.1978 në Preshevë me vendbanim në Prishtinë, që nga 24 marsi rezulton i zhdukur.

12 raste të reja me coronavirus, shkon në 106 numri i...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot janë identifikuar edhe 12 raste të reja të infektuar me coronavirus,...

MOST POPULAR

HOT NEWS