E shtunë, 31 Korrik, 2021
Fillimi Etiketimet Gjermania

Etiketim: gjermania

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka zgjatur bllokimin deri më 19 prill.

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka zgjatur masat e bllokimit, deri pas festave të Pashkëve. Sipas mediave të huaja, përcjell...

Merkel bën edhe testin e tretë për coronavirus.

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka kryer edhe një test të tretë të coronavirusit, i cili thuhet se ka dalë negativ.

Gjermania “huazon” modelin e Koresë së Jugut në luftim të coronavirusit.

Në garë kundër coronavirusit, Gjermania duket se varet nga rritja e numrit të testimeve dhe ashpërsimit të masave të karantinës për të...

Goretzka dhe Kimmich dhurojnë një milion euro për luftën me coronavirusin.

Dyshja e Bayern Munich, Leon Goretzka dhe Joshua Kimmich kanë dhuruar një milion euro në luftën kundër coronavirusit dhe këto fonde do...

Pse Gjermania ka shkallë më të ulët të vdekjes nga coronavirusi,...

Shkencëtarët po përpiqen të kuptojnë pse niveli i vdekjes nga coronavirusi është kaq shumë më i ulët në Gjermani sesa vendet e...

MOST POPULAR

HOT NEWS