E hënë, 2 Gusht, 2021
Fillimi Etiketimet Coronavirus

Etiketim: coronavirus

Studiuesit zbulojnë tri tipe të COVID-19

Studiuesit që hartografuan disa nga përhapjet origjinale të coronavirusit te njerëzit kanë zbuluar se ka disa variante të virusit në të gjithë...

Pesë raste të reja me Covid-19 në Kosovë – shkon në...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se janë konfirmuar edhe pesë raste të reja me Covid-19, duke çuar në...

Luksemburgu e ka numrin më të madh të infektuarve me coronavirus...

Një grafikë që tregon se si ka evoluar coronavirusi, nëse matet me kokë banori, e vë Luksemburgun në epërsi të madhe, krahasuar...

Në Nju Jork, 630 njerëz vdiqën nga coronavirusi brenda një dite...

Vetëm në një ditë, 630 njerëz vdiqën në shtetin amerikan të Nju Jorkut, konfirmoi guvernatori Andrew Cuomo në një konferencë për shtyp.

OBSH: Kosova të ndërmarrë hapa të shpejtë, situata me coronavirusin mund...

Drejtori ekzekutiv i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Michael Ryan, ka kërkuar nga shteti i Kosovës që të bëhet gati sa më shpejt...

Një foshnje ndërron jetë nga coronavirusi në SHBA, besohet të jetë...

Një foshnje gjashtë javore ka ndërruar jetë nga coronavirusi, ndërsa besohet të jetë viktima më e re në SHBA.

Numri i të infektuarve nga coronavirusi në SHBA arrin në 200,000.

SHBA ka raportuar më shumë se 200,000 raste nga coronavirusi, në bazë të shifrave të fundit nga Universiteti John Hopkins.

Çfarë do të thotë të jesh i infektuar me COVID-19: Pacientët...

Këto ditë flitet dhe shkruhet shumë për shenjat paralajmëruese, simptomat dhe rreziqet e coronavirusit. Por çfarë do të thotë...

Shkon në 67 numri i personave të shëruar nga Coronavirusi në...

Ka shkuar në 67 numri i personave të shëruar nga Coronavirusi në Shqipëri. Lajmin e ka bërë të ditur...

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave autorizon përdorimin e chloroquine dhe...

Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave (FDA) ka aprovuar përdorimin e dy ilaçeve kundër malaries për të trajtuar pacientët e infektuar nga...

MOST POPULAR

HOT NEWS