ARTIKUJT E FUNDIT

Lutja e tërmetit

Tërmetet janë një nga shenjat e mëdha të Allahut në këtë univers, me të cilat Ai sprovon robërit e Tij si një...

Tërmet i shkallës 5.5 dridhi Maqedoninë e Veriut

Sot në ora 4:55 të mëngjesit është ndjerë një lëkundje e madhe e tokës në të gjithë Maqedoninë e Veriut, Kosovë dhe...

MASH: Matura shtetëror do të realizohet në muajin qershor

Ministria e Arsimit ka njoftuar se matura shtetëror do të jepet brenda afatit ligjor, përkatësisht në muajin qershor. Sipas Ministrisë, dhënia e...

Merkel: Procesi i Berlinit është i ndërlidhur me tejkalime të mosmarrëveshjeve, shpresojmë ky proces...

Gjatë konferencës për shtyp në kuadër të Procesit të Berlinit, kancelarja gjermane Angela Merkel, u shpreh se Procesi i Berlinit gjithmonë ka...

CEO i Pfizer: Vaksina kundër koronavirusit, përparimi më i madh mjekësor në 100 vitet...

CEO i kompanisë farmaceutike Pfizer, Albert Bourla deklaroi se vaksina e tyre për koronavirusin është “përparimi më i madh mjekësor në 100...

Filipçe: Ndalohet grupimi i më shumë se katër personave

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se gjatë ditës së djeshme me propozim të autoriteteve shëndetësore,...

Filipçe: Vaksinën kundër Covid-19 pritet ta marrim në dy muajt e parë të 2021

Sipas dinamikës së tanishme, pritjet janë që vaksinën kundër Covid-19 ta marrim dy muajt e parë të vitit të ardhshëm, në janar...

Rama i kërkon llogari Bashës, Metës dhe Berishës: Çfarë do të thoni për Raportin...

Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në rrjetet sociale i është drejtuar me pyetje , ish-kryeministrit Sali Berisha, presidentit Ilir Meta dhe...

Top Channel: Haga mund të lëshojë fletë arreste edhe në Shqipëri për burgjet e...

Fletë arrestimet e prokurorit special Jack Smith për krime lufte mund të lëshohen edhe për shtetas shqiptarë me banim në Shqipëri.

NASA, miliona planetë të banueshëm në galaksi

Galaksia jonë ka të paktën 300 milionë planetë potencialisht të banueshëm, sipas NASA-s. Teleskopi Hapësinor Kepler, i Agjencisë Hapësinore Amerikane, kaloi nëntë...