ARTIKUJT E FUNDIT

Realizojmë premtimet, profili i shkurtër i Artan Grubit

Trajektorja e disa politikanëve, është e lidhur me momentin, duke anashkaluar procesin. Politika shqiptare në Maqedoninë e Veriut nxori në shesh intelektual jokonformist, duke mbrojtur fillimisht kauza nacionale të pandashme nga ato...

GRUBI: Të gjithë në këmbë për regjistrim të suksesshëm (VIDEO)

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi i ka bërë ftesë DIASPORËS që të mobilizohet me qëllim që të marrin pjesë në procesin e REGJISTRIMIT...

ALI AHMETI takoi ambasadoren suedeze, Kristin Forsgren Bengtsson

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti sot ka pritur në takim ambasadoren e Mbretërisë së Suedisë në Shkup, znj. Kristin Forsgren Bengtsson. Ambasadorja Kristin Forsgren Bengtsson...

Zaev: Kërkoj votëbesimin e Qeverisë!

Kryeministri Zoran Zaevnë seancën e sotme të Kuvendit ka kërkuar votëbesimin e Qeverisë. Kjo sipas tij vjen  pas pretendimeve të VMRO-DPMNE-së se posedon shumicë në Kuvend, transmeton Alsat. “Kërkoj...

Avokati i Popullit në mënyrë aktive do të përcjell procesin e regjistrimit

Avokati i Popullit njofton qytetarët se në mënyrë aktive do të përcjell procesin e regjistrimit të popullsisë, gjatë gjithë kohës së zbatimit të tij nga 1 marsi deri më 21 prill. Për...

2 padi penale dhe 12 arrestime për protestën e “Monstrës”, detaje të reja nga...

12 arrestime dhe 2 padi penale është bilanci i fundit i aktiviteteve që i ka ndërmarrë Prokuroria Themelore Publike ndaj protestuesve për rastin “Monstra”. Siç bëjnë të ditur nga...

“Fluturimet misterioze”, rikthehet trendi i viteve të 90-ta

Kompania e fluturimeve Qantas do të prezantojë “fluturimet misterioze”, teksa bën përpjekje të rrisë turizmin e brendshëm në gjithë Australinë. Udhëtimet ditore, në të cilat pasagjerët nuk e dinë...

Shpresat e reja të shahut

Turnetë më realiste të shahut për tu bërë kampion janë të ashtuquajturët turne Berger. Marrin pjesë një numër i vogël, por shahistë të zgjedhur ku të gjithë luajnë kundër të gjithëve. Në...

Bufon tregon se kur do të pensionohet nga futbolli

Portieri i Juventusit, Xhnnluixhi Bufon pavarësisht moshës është duke vazhduar të jetë pjesë e “Zonjës së Vjetër”. 43-vjeçari ka fituar shumë trofe, duke përfshirë edhe Kupën e Botës, por ende s’ka arritur...

Qeveria me apel deri tek diaspora që të kyçet në procesin e regjistrimit

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut në mbledhjen e djeshme me propozim të Komisionit për Sëmundje Ngjitëse, e miratoi Protokollin për masa parandaluese gjatë zbatimit të Regjistrimit të popullsisë.