ARTIKUJT E FUNDIT

Blerim Sejdiu se paguan, EVN ia ndal rrymën Komunës së Zhelinës

Komuna e Zhelinës ka mbetur pa rrymë për shkak të faturave të papaguara i formon Tetovasot. Por kjo nuk përfundon vetëm me...

Bërnabiq i uron fat Vuçiqit dhe e quan “luftë” takimin me...

Kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, i ka uruar fat Presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, në siç thotë ajo, “luftë” , derisa e kishte...

Qeveria sot vendos për heqjen e orës policore

Për shkak të shifrave të ulëta të infektimeve me Kovid 19, Komisioni për Sëmundje Infektive ka propozuar masa të reja lehtësuese, të...

Kurti takohet me Vuçiqin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, janë takuar për herë të parë në Bruksel, në kuadër të...

OBSH: Numri i të infektuarve me koronavirus po bie, por jo...

Numri i rasteve të reja me koronavirus ka rënë në shtatë javët e fundit, ka thënë shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë...

Kosovë, zgjedhjet lokale do të mbahen më 17 tetor

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, pas përfundimit të konsultimit me subjektet politike në fillim të këtij muaji dhe në mbështetje...

Osmani në Bratislavë do të hapë ambasadën e re të Maqedonisë...

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani do të qëndrojë për vizitë pune në Sllovaki me rastin e hapjes zyrtare të Ambasadës...

Viti 1999: Kjo vajzë nga Drenica nuk besonte që Kosova u...

Drenicë 1999: Kjo vajzë nuk besonte që Kosova u çlirua dhe NATO kishte hyrë. Kosova sot shënon 22-vjetorin e...

Serbi shau me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë, letër UEFA-s për...

Shoqata të mërgimtarëve shqiptarë në vendet e BE-së përmes një letre drejtuar UEFA kanë kërkuar përjashtimin e futbollistit serb të Austrisë, Marko...

Strugë, koncesionerët e deritanishëm të plazheve fillojnë largimin e ndërtimeve pa...

Në Strugë koncesionerët e deritanishëm të plazheve kanë filluar vetë ti largojnë platformat e vendosura në Liqenin e Ohrit, pasi të premten...