Lutja e tërmetit

Tërmetet janë një nga shenjat e mëdha të Allahut në këtë univers, me të cilat Ai sprovon robërit e Tij si një...

Tërmet i shkallës 5.5 dridhi Maqedoninë e Veriut

Sot në ora 4:55 të mëngjesit është ndjerë një lëkundje e madhe e tokës në të gjithë Maqedoninë e Veriut, Kosovë dhe...

MASH: Matura shtetëror do të realizohet në muajin qershor

Ministria e Arsimit ka njoftuar se matura shtetëror do të jepet brenda afatit ligjor, përkatësisht në muajin qershor. Sipas Ministrisë, dhënia e...

Merkel: Procesi i Berlinit është i ndërlidhur me tejkalime të mosmarrëveshjeve,...

Gjatë konferencës për shtyp në kuadër të Procesit të Berlinit, kancelarja gjermane Angela Merkel, u shpreh se Procesi i Berlinit gjithmonë ka...

CEO i Pfizer: Vaksina kundër koronavirusit, përparimi më i madh mjekësor...

CEO i kompanisë farmaceutike Pfizer, Albert Bourla deklaroi se vaksina e tyre për koronavirusin është “përparimi më i madh mjekësor në 100...

Filipçe: Ndalohet grupimi i më shumë se katër personave

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp njoftoi se gjatë ditës së djeshme me propozim të autoriteteve shëndetësore,...

Filipçe: Vaksinën kundër Covid-19 pritet ta marrim në dy muajt e...

Sipas dinamikës së tanishme, pritjet janë që vaksinën kundër Covid-19 ta marrim dy muajt e parë të vitit të ardhshëm, në janar...

Rama i kërkon llogari Bashës, Metës dhe Berishës: Çfarë do të...

Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në rrjetet sociale i është drejtuar me pyetje , ish-kryeministrit Sali Berisha, presidentit Ilir Meta dhe...

Top Channel: Haga mund të lëshojë fletë arreste edhe në Shqipëri...

Fletë arrestimet e prokurorit special Jack Smith për krime lufte mund të lëshohen edhe për shtetas shqiptarë me banim në Shqipëri.

NASA, miliona planetë të banueshëm në galaksi

Galaksia jonë ka të paktën 300 milionë planetë potencialisht të banueshëm, sipas NASA-s. Teleskopi Hapësinor Kepler, i Agjencisë Hapësinore Amerikane, kaloi nëntë...

Biden kalon në epërsi në Xhorxhia

Kandidati demokrat për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden ka dalë në epërsi me vota kundrejt presidentit, Donald Trump në shtetin...

Thaçi do të dalë para Dhomave të Specializuara më 9 nëntor

Dhomat e Specializuara në Hagë njoftojnë se ish-lideri politik i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, njëherësh ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të...

Policia gjermane bastis disa prona si pjesë e hetimeve për sulmin...

Policia gjermane tha të premten se është duke bastisur apartamente dhe zyra në kuadër të hetimeve për lidhje të mundshme me mbështetësin...

Veliu: Policia e Kosovës ka ngritur nivelin e gatishmërisë

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Agim Veliu në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, ka thënë se pas ngjarjeve të krijuar...

Osmani në Antali në takim me shefat e diplomacive të vendeve...

Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, me ftesë të kryesuesit të Procesit për Bashkëpunim të...

Trump: Nuk do të lejojmë korrupsionin të vjedhë këto zgjedhje kaq...

Presidenti amerikan Donald Trump në konferencë për media në Shtëpinë e Bardhë të enjten mbrëma ka deklaruar se bazuar në votat e...

EULEX bastis shtëpitë e Thaçit, Veselit dhe Selimit

Pjesëtarë të EULEX-it po bastisin shtëpinë e presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli dhe kryetarit...

Këto janë akuzat individuale ndaj Thaçit, Veselit, Selimit dhe Krasniqit

Gjykata Speciale ka publikuar aktakuzën me plot 173 pika ndaj ish-krerëve të UÇK’së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi.

Personat që dyshohen qe ndihmuan dhe i dinin planet e terroristit...

Pas sulmit terrorist në Vjenë që la katër të vdekur dhe mbi 20 të plagosur, deri tani ka pasur 15 arrestime.

Meta: Vlerësoj dorëheqjen e Thaçit nga posti i presidentit, besoj në...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka reaguar ndaj aktakuzës së konfirmuar nga Specialja ndaj Hashim Thaçit për çka ky i fundit dha...