E martë, 3 Gusht, 2021

Viktimat nga coronavirusi, Italia e kalon Kinën

Me 3,405 viktima nga coronavirusi, Italia ka kaluar Kinën, me një rritje të 427 viktimave vetëm të mërkurën. Kështu,...

LIFESTYLE

TECHNOLOGY

LATEST NEWS

In den Niederlanden ist jetzt fast alles wieder wie früher

Die Niederlande haben einen großen Schritt zurück zu einem öffentlichen Leben fast ohne Corona-Beschränkungen gemacht. Als zentrale Regel gilt nur noch der...

Filipçe: Nuk lejohet organizimi i dasmave në ambiente të mbyllura

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në një konferencë për shtyp me drejtorin e Institutit të Shëndetit Publik, Shaban Memeti, duke folur për...

Memeti: Situata epidemiologjike me virusin Korona është stabile, por duhet ende kujdes

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik Dr. Shaban Memeti, në një konferencë për shtyp me ministrin e Shëndetësisë, Venko Filipçe, tha se...

STAY CONNECTED

229,790FansaPëlqeje
68,537NdjekësitNdjek
53,600AbonentëAbonohu

POPULAR ARTICLES

Maqedoni, shqyrtohet shtyrja apo heqja e maturës shtetërore për shkak të COVID-19.

Ministri për Arsim dhe Shkenca, Arbër Ademi theksoi se po shqyrtohet dhe diskutohet nëse duhet të ketë maturë shtetërore për këtë vit.

Prolongohet Festivali “SARAJ-FEST 2020”

Pandemia e shpalluar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë ka pezulluar aktivitetet e shumta edhe në sferën e kulturës. Në...

Ngjarje e rëndë në spitalin Covid në Shqipëri, pacienti 52-vjeçar humb jetën pasi hidhet...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në Shqipëri, ku një pacient 52-vjeçar është hedhur...

LATEST REVIEWS

10 pacientë të shëruar nga COVID-19, sot 13 raste të reja...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) ka njoftuar se pas testimeve të kryera sot edhe 13 person kanë rezultuar pozitivë...